Chráníme životní prostředí s produkty UHU ReNATURE!

UHU ReNATURE

UHU myslí na budoucnost nás i naší planety

Spotřeba lepicích tyčinek a bezrozpouštědlových lepidel stále roste. Lidé začínají být ohleduplní k životnímu prostředí a tak jsme se rozhodli jít ještě o kus dále. Jako první jsme vyrobili tubičky na UHU stic a lahvičky na UHU twist & glue z rostlinných materiálů, které jsou velmi snadno recyklovatelné. Jelikož produkujeme miliony těchto lepidel, není naše snaha o ochranu životního prostředí bezvýznamná.

UHU Stic

UHU® STIC RENATURE

 • Obal je vyrobený z 58% z obnovitelných zdrojů a je 100% velmi snadno recyklovatelný.
 • Lepící směs obsahuje 98% rostlinných složek.
 • Bezpečná směs neobsahuje rozpouštědla a významně snižuje uhlíkovou stopu.
 • Speciální šroubovací uzávěr zabraňuje předčasnému vysychání.
 • Lepení je rychlé, snadné a odolné.
 • Lepidlo lze jednoduše smýt studenou vodou.
 • Vhodné pro použití v domácnostech, kancelářích, školách, školkách, kreativních dílnách apod.

Spolehlivě slepí: papír, karton, fotografie, textilie apod.

Jako první jsme vyvinuli tubičku na lepidlo UHU stic, která je vyrobena z 58% z obnovitelných zdrojů a je 100% velmi snadno recyklovatelná.

Bioplastový obal se vyrábí především z cukrové třtiny, které se na světě každoročně vypěstuje velké množství a nedochází tedy ke spotřebě neobnovitelných zdrojů. Pří výrobě obalu jsou snížené emise CO2 o 46% a dochází také ke snížení spotřeby fosilních surovin o 48% oproti výrobě běžného plastu, který je v přírodě velmi těžko odbouratelný.

 

Piktogramy

UHU Twost

UHU® TWIST & GLUE RENATURE

Twist
 • Otočná lepící hlava „twist“ je vhodná pro bodové, přesné linkové a plošné lepení.
 • Možnost dokoupení ekonomicky výhodné náhradní náplně.
 • Měkká lahvička je vyrobená z 88% z obnovitelných zdrojů.
 • Tekutá lepící směs obsahuje 70% rostlinných složek.
 • Bezpečná směs neobsahuje rozpouštědla a významně snižuje uhlíkovou stopu.
 • Složení je dermatologicky testováno.
 • Pomocí levotočivého závitu lze obsah lepidla jednoduše doplnit.
 • Lepení je rychlé, silné a odolné.
 • Lepidlo lze smýt mýdlovou vodou o teplotě 40°C.
 • Vhodné pro použití v domácnostech, kancelářích, školách, školkách, kreativních dílnách apod.

Spolehlivě slepí: papír, fotografie, karton, plast, kůži, korek, textilie, dřevo, kov, porcelán, sklo a většinu plastů.

Jako první jsme vyvinuli měkkou lahvičku na lepidlo UHU TWIST & GLUE, která je vyrobena z 88% z obnovitelných zdrojů a je 100% velmi snadno recyklovatelná.

Bioplastový obal se vyrábí především z cukrové třtiny, které se na světě každoročně vypěstuje velké množství a nedochází tedy ke spotřebě neobnovitelných zdrojů. Pří výrobě obalu jsou snížené emise CO2 o 46% a dochází také ke snížení spotřeby fosilních surovin o 48% oproti výrobě běžného plastu, který je v přírodě velmi těžko odbouratelný.

 

Ocenění za udržitelnost produktu UHU® STIC RENATURE

Green Brand

Green Brand 2016/2017
UHU stic ReNATURE byla jako první značka lepidla oficiálně oceněna značkou Green Label 2016/2017. Mezinárodní organizace Green Brands vyznamenává ekologicky udržitelné značky, produkty a společnosti, které se zavázaly k zodpovědnému a ekologickému způsobu podnikání.

25 Jahre

Oficiální rakouská ekoznačka
Jako úplně první lepidlo získalo UHU stic ReNATURE ocenění rakouské ekoznačky pro produkty od rakouského „Ministry of Life“. Ministerstvo oficiálně tuto značku uděluje produktům splňujícím širokou škálu environmentálních kritérií, které hodnotí nezávislí odborníci.

PBS

PBS produkt roku 2014
Nový produkt UHU stic ReNATURE byl oceněn jako produkt roku 2014 v kategorii ochrany životního prostředí PBS, německou průmyslovou asociací pro papír, kancelářské potřeby a papírnictví. Obzvláště zapůsobila na porotu s průkopnickým využíváním obnovitelných surovin, které pomáhají chránit přírodní zdroje a životní prostředí.

Bio

Umístění v top 5 kandidátech na cenu Bioplastics Award 2014
V roce 2014 byl UHU stic ReNATURE nominován mezi TOP 5 inovací v oblasti bioplastů od „European Bioplastics award“. Ocenění hodnotí míru inovace, úspěšnosti a výkonu výrobců, zpracovatelů a uživatelů bioplastových materiálů. Posuzování vítězných inovací je provedeno skupinou nezávislých porotců z tisku, akademií a asociací z Evropy, Asie a Ameriky.

Navštivte i naše další stránky

Bison

www.bison-lepidla.cz

Lepidla a tmely BISON nabízí ucelený sortiment vysoce kvalitních produktů, jak běžným spotřebitelům, tak řemeslníkům a profesionálům.

UHU

www.uhu.cz

Lepidla UHU se na českém trhu zaměřují na oblast lepení v kanceláři, ve škole a v domácnosti. Dále UHU nabízí specializovaná lepidla pro profesionální použití. Značka UHU je po více jak 70 let leaderem na evropském trhu, v Německu se stala synonymem pro lepidlo.

Samson

www.samson-lepidla.cz

SAMSON - vlastní značka společnosti Z - TRADE. Produkty distribuované pod touto značkou vynikají svou kvalitou a cenovou dostupností. Některé produkty nemají v této cenové kategorii a kvalitě konkurenci.

AirMax

www.pohlcovacevlhkosti.cz

Pohlcovače vlhkosti Air Max® zabraňují vzniku plísní, kondenzaci vlhkosti a odstraňují zatuchlý zápach. Jedná se o tichý a čistý systém regulace vlhkosti bez použití elektrické energie.