UHU® - lepidla s tradicí

Je to již více než 70 let, kdy se v původně chemické továrně v německém Bühlu vyrobilo první lepidlo značky UHU®. Tento UHU® Alleskleber byl prvním skutečně čirým lepidlem na světě a stal se nejprodávanějším v Evropě.

Alleskleber

Na UHU® Alleskleber velmi rychle navázal vývojový tým pracovníků UHU® s dalšími produkty a postupně začala být vyráběna a uváděna na trh další lepidla pod značkou UHU®

Od této doby byl vyvinut široký sortiment produktů a černo - žluté spojení se stalo jedním ze synonym lepení.

Byly vyvinuty celé řady lepidel orientované na konkrétní skupiny uživatelů. Po řadě univerzálních a kontaktních lepidel, doplněných o lepidla na papír, to byla:

  • lepidla pro řemeslníky
  • lepidla pro hobby aplikace
  • 2-komponentní lepidla včetně lepidel pro průmyslové využití
  • kyanoakrylátová (vteřinová) lepidla
  • modelářská lepidla
  • DIY lepidla (lepidla pro aplikace typu „Udělej si sám“)
  • lepidla na dřevo

UHU® řady lepidel pokrývají téměř všechny oblasti, kde jsou lepidla využívána – od škol, přes kanceláře, hobby a řemeslnické aplikace, až po využití speciálních lepidel UHU® v průmyslové praxi.

UHU® - lepidla pro všechny kontinenty

Spolu s vývojem a výrobou lepidel začala společnost UHU® v minulém století prodá-vat své výrobky i v dalších zemích Evropy. Lepidla UHU® se postupně objevila na pul-tech obchodů v Rakousku, Švýcarsku, Francii, Itálii, Velké Británii a mnoha dalších.

Postupně byly založeny kanceláře – obchodní zastoupení v USA, Francii, Itálii, Španělsku, Sydney, Rakousku apod.

Evropa

Druhá polovina 20. století byla érou expanze lepidel UHU® do obchodů dalších kontinentů – Ameriky a Austrálie.

Svet

V roce 2003 prodává UHU® své produkty již ve125 zemích světa.

Lepidla UHU® hart, UHU® por, UHU® plast spezial, a další byla dovážena i do zemí bývalého socialistického bloku a z našich zákazníků jsou nejvíce známá především modelářům.

V současné době se lepidla UHU® prodávají nejen ve specializovaných malo-obchodech, železářstvích, drogeriích, auto-moto prodejnách, ale můžete je nalézt i v sítích hypermarketů HORNBACH, BAUHAUS, GLOBUS-BAUMARKT, OBI apod.

UHU® – lepidla, ze kterých si vyberete

Po roce 1990 dochází k výraznému rozšíření sortimentu lepidel UHU®. Kromě doplnění stávající nabídky jsou představeny i zcela nové, moderní řady lepidel pro širokou skupinu spotřebitelů.

Všechna lepidla vyhovují novým trendům a po našem vstupu do EU i nejnovějším bezpečnostním předpisům.

Kancelářská a školní lepidla, lepící tyčinky:

Sortiment kancelářských a školních lepidel je doplněn o nová bezrozpouštědlová lepidla, vhodná pro svou zdravotní nezávadnost především pro naše nejmladší uživatele – školáky. Ty nejmenší zaujme škála nápaditých designů figurky sovy – symbolu lepidel UHU®.

Lepící plastelína (guma) UHU® patafix je nyní nabízena také v bílé barvě - nezanechává barevné stopy na bílých omítkách.

Kancelářská

uhu

Klasické lepící tyčinky – stiky, jsou plněny do nových obalů s patentovaným šroubovacím uzáverem, který zamezí vysychání a nežádoucímu otevření lepidla.

Sortiment stiků byl doplněna o UHU® stic magic, který je vhodný všude tam, kde požadujeme, aby vrstva nanášeného lepidla byla viditelná, po zaschnutí však čirá. Toto fialově zbarvené lepidlo umožňuje velmi přesné nanášení na požadovanou plochu. Po zaschnutí vytvoří dokonale čirou vrstvu.

uhu

uhu

Důmyslný aplikátor u lepidel UHU® twist & glue umožňuje jak bodové, tak i plošné nanášení lepidla – dle nastavení aplikátoru se nanášejí body, tenká linka nebo široká plocha. Toto lepidlo je nově dodáváno i v bezrozpouštědlové variantě.

Lepidla pro domácnost a univerzální lepidla:

Sortiment univerzálních lepidel je doplněn o bezrozpouštědlové lepidlo UHU® power transparent, které patří mezi nejmodernější lepidla. Je vyrobeno na bázi polyuretanu ve vodní disperzi.

Dalším produktem, o který byl již zavedený sortiment rozšířen je UHU® CONTACT - první extra pevné lepidlo na bázi polyuretanu ve speciálním patentovaném aplikátoru.

Kvalita se prodává lépe.

Navštivte i naše další stránky

Bison

www.bison-lepidla.cz

Lepidla a tmely BISON nabízí ucelený sortiment vysoce kvalitních produktů, jak běžným spotřebitelům, tak řemeslníkům a profesionálům.

UHU

www.uhu.cz

Lepidla UHU se na českém trhu zaměřují na oblast lepení v kanceláři, ve škole a v domácnosti. Dále UHU nabízí specializovaná lepidla pro profesionální použití. Značka UHU je po více jak 70 let leaderem na evropském trhu, v Německu se stala synonymem pro lepidlo.

Samson

www.samson-lepidla.cz

SAMSON - vlastní značka společnosti Z - TRADE. Produkty distribuované pod touto značkou vynikají svou kvalitou a cenovou dostupností. Některé produkty nemají v této cenové kategorii a kvalitě konkurenci.

AirMax

www.pohlcovacevlhkosti.cz

Pohlcovače vlhkosti Air Max® zabraňují vzniku plísní, kondenzaci vlhkosti a odstraňují zatuchlý zápach. Jedná se o tichý a čistý systém regulace vlhkosti bez použití elektrické energie.